Rekrutacja pracowników – jak to zrobić?

Rekrutacja wykwalifikowanych pracowników to jedno z najważniejszych zadań, w którym mierzyć się  musi każde przedsiębiorstwo. Istnieje kilka sposobów na zasilenie kadry pracowniczej. Co warto wiedzieć? 

Rekrutacja pasywna 

Sposób poszukiwania pracowników jest uzależniony m.in.  od potrzeb firmy, czy też sytuacji ekonomicznej. W sytuacji, gdy w firmie nie brakuje wykwalifikowanej kadry pracowniczej, ta może zdecydować się na rekrutację pasywną. Czym się one charakteryzuje?

W takiej sytuacji firma nie podejmuje działań mających na celu zatrudnić pracowników, a jedynie uwzględnia aplikację zgłoszone z inicjatywy kandydatów oraz osoby rekomendowane przez aktualnych pracowników przedsiębiorstwa. Jakie są inne metody rekrutacji pracowników? 

Rekrutacja aktywna 

Rekrutacja pracowników może również odbywać się w sposób aktywny. W takiej sytuacji przedsiębiorstwo podejmuje konkretne działania mające na celu zasilenie kadry pracowniczej. 

Działania mogą opierać się zarówno na publikacji różnorodnych ogłoszeń w prasie lub internecie, jak na uczestnictwie przedsiębiorstwa w różnorodnych targach pracy oraz dniach kariery. 

Cieszącym się rosnącą popularnością rozwiązaniem jest również headhunting,  czyli próba znalezienie przez firmę konkretnego kandydatka, które rekruter próbuje pozyskać. 

Rekrutacja pośrednia 

Alternatywnym rozwiązaniem na znalezienie pracownika jest skorzystanie z pomocy podmiotów niezależnych. 

W takiej sytuacji rekrutacja pracowników odbywa przez współpracę firmy między innymi z agencją pośrednictwa pracy.

Więcej o rekrutacji pracowników można znaleźć pod adresem: http://www.dekrapraca.pl/dla-pracodawcow/rekrutacja-stala

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *